راهنمای مانیسفر

راهنمای ارسال حواله و تبادل ارز در مانیسفر

مانیسفر با در نظر گرفتن اصول انسانی و در راستای مشتری مداری، نرخی بسیار مناسب جهت تبدیل ارز مشتریان ارائه می‌کند. علاوه‌بر این برای ارسال حواله‌های با مبالغ بیشتر از هزار دلار، کمیسیون دریافت نمی‌کند. صرافی مانیسفر تمامی زیرساخت‌های لازم جهت پشتیبانی و خدمات آنلاین را فراهم کرده است تا بعد از پر کردن درخواست توسط مشتریان، در کمترین زمان ممکن عمل انتقال وجه انجام شود. این زمان ممکن است چند دقیقه بعد از ثبت درخواست توسط مشتری باشد و یا در ابتدای روز کاری بعد انتقال وجه انجام شود. همچنین تیم پشتیبانی مانیسفر از طریق تلفن، تلگرام و WhatsApp در تمامی ساعات شبانه روز پاسخگوی مشتریان خواهد بود.
به دلیل افزایش سرعت تبادلات مالی، همه تراکنش‌های مالی صرافی مانیسفر به صورت الکترونیکی، از طریق E-Transfer و یا EFT، انجام می‌شود.
در انتقال اسکناس، فرد سوم و یا بانک نقشی ندارند و انتقال وجه بین مشتری و صرافی در لحظه انجام می‌شود. اما در انتقال حواله ارزی، تراکنش بانکی انجام می‌شود. در این صورت ممکن است کارمزد بانک هم به مبلغ انتقال افزوده شود. علاوه بر این، در بعضی موارد ممکن است پروسه انتقال حواله طولانی‌تر باشد. در این موارد ممکن است نیاز باشد که یک صرافی دیگر در کشور مقصد وارد پروسه انتقال وجه شود و یا یک فرد در کشور مقصد پیدا شود که بتواند مبلغ مورد نظر مشتری را تامین کند و به حساب مقصد واریز کند. همه این موارد ریسک و هزینه صرافی را در انتقال حواله به حساب افزایش می‌دهد.
با توجه به نوسانات نرخ ارز، نرخ‌های اعلام شده در سایت، حداکثر تا ۲۴ ساعت معتبر هستند. البته، در اولین مرحله انتقال وجه، نیاز است که جهت تایید تبادل و دریافت نرخ دقیق ارز، تماسی بین صرافی و مشتری برقرار گردد.
صرافی مانیسفر، زیرمجموعه شرکت تجاری Trustply است. تراست‌پلای در سال 2017 به عنوان یک شرکت تجاری در Corporations Canada ثبت شده است. این شرکت، به عنوان یک شرکت رسمی با وضعیت “Active” و تحت نظر دولت کانادا به فعالیت می‌پردازد. برای مطالعه جزئیات اطلاعات ثبتی این شرکت، این جا کلیک کنید.
علاوه بر مجوز انجام فعالیت تجاری در کانادا و سراسر دنیا که جزئيات آن در لینک بالا قابل مشاهده است، صرافی مانیسفر از سال 2020 دارای مجوز مرکز تجزیه و تحلیل معاملات مالی کانادا (FINTRAC) است. این مجوز جهت انجام فعالیت‌های خرید، فروش و انتقال ارز نیز می‌باشد. برای مطالعه جزئیات آن کلیک کنید. هر شرکت کانادایی که در تراکنش مالی خود، به جز دلار کانادا با ارزهای خارجی سر و کار داشته باشد نیاز به کسب مجوز از مؤسسه دولتی تحت عنوان مرکز تجزیه و تحلیل معاملات مالی کانادا (FINTRAC یا Financial Transactions and Reports Analysis Centre of Canada) دارد. این شرکت‌ها ملزم به رعایت قوانین دولت کانادا جهت جلوگیری از پولشویی و همچنین جلوگیری از تأمین مالی تروریسم هستند. همان طور که بالا گفته شد، صرافی مانیسفر نیز دارای این مجوز است.
مانیسفر برای مبالغ بالای 1,000 دلار، کارمزدی دریافت نمی‌کند. برای مبالغ بین 500 تا 1,000 دلار، مبلغ 5 دلار کارمزد دریافت می‌شود. برای مبالغ زیر 500 دلار نیز مبلغ 10 دلار کارمزد دریافت می‌شود.
ابتدا از منوی اصلی، گزینه "سایر خدمات ارزی" را انتخاب کنید. سپس، با توجه به نوع خدمات (پرداخت آنلاین یا برداشت درآمد ارزی)، روی tab مورد نظر کلیک کرده، فرم مربوطه را تکمیل نمایید. بعد از آن، جهت انجام مراحل بعدی و انجام این سرویس، در اسرع وقت با شما تماس گرفته خواهد شد.
در سرویس خرید از سایت‌های خارجی یا پرداخت هزینه‌های دانشگاه، هزینه‌های خرید و فروش ارز مطابق نرخ ذکر شده در صفحه اصلی و با کارمزد تبادل ارز (که در سؤال بالا به آن پاسخ داده شده است) محاسبه می‌شوند. تنها مبلغ 10 دلار بابت کارمزد انجام خدمات آنلاین به این مبلغ اضافه می‌شود.
ثبت اطلاعات هویتی، نشانی، شماره تماس و شغل به همراه تصویر مدرک شناسایی فرستنده و گیرنده جهت ارسال وجه لازم است.
بله، مانیسفر از انتقال آنلاین به جای پول نقد استقبال می‌کند. می‌توانید از منوی اصلی سایت، گزینه «ارسال حواله به کانادا» را انتخاب کنید و برای این کار درخواست دهید.
بله، مانیسفر از انتقال آنلاین به جای پول نقد استقبال می‌کند. می‌توانید از منوی اصلی سایت، گزینه «ارسال حواله به کانادا» را انتخاب کنید و برای این کار درخواست دهید.
بله، امکان تحویل دلار به صورت پول نقد (cash) فقط در شهر ادمونتون استان آلبرتا در کانادا وجود دارد. جهت هماهنگی، با ما تماس بگیرید.
در صرافی مانیسفر، سقف و محدودیتی برای انتقال ارز وجود ندارد.
جهت جلوگیری از جرائمی مانند «پولشویی» و «حمایت مالی از تروریسم»، نیاز است که از اطلاعات تراکنش‌های مالی خاص به دولت کانادا گزارش ارائه شود.